Przemysłowy magazyn energii cena

Wpisz kod pocztowy i porównaj najlepsze oferty!

Cena przemysłowego magazynu energii zależy znacznie bardziej od konfiguracji niż w przypadku niewielkiej baterii domowej. System około 100 kWh może kosztować kompletnie około 180–330 tys. zł, natomiast projekt o pojemności 1 MWh to obecnie najczęściej budżet rzędu około 1,4–2,3 mln zł. Cena jednostkowa spada wraz ze skalą, ale w dużych instalacjach pojawiają się dodatkowe koszty związane z PCS, transformatorem, przyłączeniem, zabezpieczeniami, EMS i przygotowaniem terenu.

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii w 2026 roku?

W 2026 roku mniejsze i średnie przemysłowe magazyny energii mogą kosztować około 1500–3500 zł za 1 kWh pojemności użytkowej, natomiast przy projektach około 1 MWh i większych jednostkowy koszt kompletnego systemu może spaść w okolice 1400–2300 zł/kWh lub niżej przy bardzo dużej skali. Ostateczna cena zależy jednak od zakresu EPC, mocy PCS, przyłącza i infrastruktury obiektu.

Europejskie dane dla C&I z 2026 roku pokazują, że sam podstawowy hardware BESS w większych zamówieniach może kosztować około 140–200 EUR/kWh, a przy projektach powyżej 1 MWh nawet około 130–170 EUR/kWh. To jednak nie jest cena gotowej inwestycji – po doliczeniu prac elektroenergetycznych, robót budowlanych, ochrony PPOŻ., projektu, uruchomienia i integracji budżet rośnie wyraźnie.

Dlatego przedsiębiorstwo zainteresowane magazynem energii dla firm nie powinno porównywać ofert wyłącznie na podstawie kwoty za kWh. Przemysłowy BESS kupuje się jako system, a nie jako sam zestaw ogniw.

Przemysłowy magazyn energii – ceny według pojemności

Na etapie wstępnego budżetowania można przyjąć następujące poziomy. Widełki dotyczą kompletnej inwestycji orientacyjnej, a nie wyłącznie ceny modułów akumulatorowych.

Pojemność BESS

Przykładowa moc

Orientacyjny koszt 2026

Orientacyjny koszt 1 kWh

100 kWh

50–100 kW

ok. 180–330 tys. zł

ok. 1800–3300 zł/kWh

200–250 kWh

100–125 kW

ok. 280–600 tys. zł

ok. 1200–2600 zł/kWh

500 kWh

250–500 kW

ok. 750 tys.–1,3 mln zł

ok. 1500–2600 zł/kWh

1 MWh

0,5–1 MW

ok. 1,4–2,3 mln zł

ok. 1400–2300 zł/kWh

5 MWh

2,5–5 MW

ok. 5,9–9,8 mln zł

ok. 1170–1950 zł/kWh

Europejski benchmark C&I wskazuje orientacyjnie 460–720 EUR/kWh dla projektu 241 kWh, 400–610 EUR/kWh dla około 422 kWh, 330–530 EUR/kWh dla 1 MWh i 270–450 EUR/kWh przy projektach 5 MWh+. Skala wyraźnie obniża koszt jednostkowy, chociaż wymagania sieciowe i budowlane rosną.

Przy przeliczeniu według kursu około 4,34 zł za euro z 15 września 2026 roku te europejskie poziomy dobrze pokazują, dlaczego instalacja 1 MWh nie kosztuje po prostu dziesięć razy tyle co magazyn 100 kWh. Koszty stałe rozkładają się na większą pojemność.

Co wynika z porównania cen przemysłowych magazynów?

Najbardziej widoczny jest efekt skali. Falownik PCS, system EMS, rozdzielnica, infrastruktura pomiarowa, projekt i część zabezpieczeń są potrzebne niezależnie od tego, czy bateria ma 100 czy 500 kWh. Większa pojemność rozkłada koszty stałe na większą liczbę kilowatogodzin.

Nie oznacza to jednak, że większy system będzie automatycznie bardziej opłacalny. Firma potrzebująca 100 kWh do ograniczania krótkich szczytów nie uzyska dodatkowej korzyści tylko dlatego, że kupi 500 kWh. Najtańsza kWh może być najdroższą inwestycją, jeśli bateria pozostaje niewykorzystana.

Dla małych przedsiębiorstw ciekawym punktem odniesienia jest magazyn energii 30 kWh dla firmy. W większych projektach sposób analizy pozostaje podobny, ale rośnie znaczenie mocy, EMS i infrastruktury sieciowej.

Ile kosztuje magazyn przemysłowy 100 kWh?

System 100 kWh znajduje się na granicy dużego magazynu komercyjnego i niewielkiego BESS przemysłowego. Niemiecki benchmark z sierpnia 2026 roku wskazuje około 45 tys. EUR za kompletny system baterii tej wielkości oraz około 50–75 tys. EUR za rozwiązanie pod klucz, czyli po przeliczeniu około 217–326 tys. zł. To sensowny budżet referencyjny dla 100 kWh, ale konkretna polska inwestycja może być tańsza lub droższa.

Na polskim rynku można znaleźć samą baterię rackową 100 kWh za około 86 tys. zł brutto, ale cena ta nie obejmuje falownika ani montażu. To pokazuje różnicę między baterią a BESS-em.

Firma porównująca taki system z mniejszą konfiguracją powinna sprawdzić również ogólną cenę magazynów energii, ponieważ przejście z segmentu domowego do C&I zmienia strukturę kosztów.

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii 200–250 kWh?

Pojemność około 200–250 kWh jest obecnie bardzo popularna w szafowych rozwiązaniach C&I. Na polskim rynku dostępne są m.in. urządzenia klasy 100 kW / 215 kWh. To typowa konfiguracja dwugodzinna, odpowiednia m.in. do peak shavingu i przesuwania nadwyżek PV.

Aktualna oferta rynkowa z 2026 roku pokazuje przemysłowy system 215 kWh / 100 kW z montażem za około 260 tys. zł. Z kolei sama szafa Kehua 100 kW / 215 kWh była oferowana za około 344,7 tys. zł netto, co dobrze pokazuje, jak mocno na ceny wpływają marka i zakres oferty. Dwóch kwot nie wolno porównywać bez specyfikacji.

Sama bateria Growatt ACE o pojemności około 209 kWh kosztowała pod koniec sierpnia 2026 roku około 142 tys. zł brutto, bez falownika i montażu. Cena ogniw jest więc tylko częścią CAPEX-u.

Dla porównania niewielkich konfiguracji warto zobaczyć magazyn energii 30 kWh – cenę, ponieważ dobrze pokazuje, jak szybko spada koszt jednostkowy przy przechodzeniu do większych pojemności.

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii 500 kWh?

Przy około 500 kWh zaczyna działać wyraźny efekt skali, ale jednocześnie coraz większe znaczenie ma infrastruktura zakładu. Realnym budżetem może być około 0,75–1,3 mln zł, zależnie od mocy PCS, sposobu przyłączenia i zakresu prac.

Europejski benchmark dla systemu około 422 kWh wskazuje około 400–610 EUR/kWh całkowitego kosztu zainstalowanego. Przy obecnym kursie odpowiada to mniej więcej 1740–2650 zł/kWh. To daje dobry punkt odniesienia dla systemów półmegawatogodzinnych.

Przy takich pojemnościach sama bateria coraz rzadziej jest głównym problemem wyceny. Koszt może istotnie zwiększyć brak wolnej mocy transformatora, konieczność wykonania długiej trasy kablowej, zabezpieczeń SN czy dodatkowej infrastruktury przeciwpożarowej. Lokalizacja zaczyna wpływać na cenę niemal tak samo jak bateria.

Magazyn energii 1 MWh – jaka cena w 2026 roku?

Dla przemysłowego magazynu 1 MWh europejski benchmark C&I z czerwca 2026 roku wskazuje około 330–530 EUR za kWh kompletnej inwestycji, czyli przy obecnym kursie około 1,43–2,30 mln zł za 1 MWh.

Dolny poziom jest realniejszy w prostym projekcie z odpowiednią rezerwą transformatora, krótką trasą kablową, typową konfiguracją zabezpieczeń i bez kosztownej przebudowy przyłącza. Górny poziom pojawia się częściej przy modernizacji istniejącego zakładu, dodatkowych wymaganiach PPOŻ. albo pracach na średnim napięciu. Przyłączenie może zmienić budżet o setki tysięcy złotych.

Z punktu widzenia rynku globalnego same baterie stają się dużo tańsze. IEA wskazuje, że koszt dużych projektów magazynowych spadł w 2024 roku do około 150 USD/kWh, a IRENA podaje średni całkowity koszt dużych BESS na poziomie około 192 USD/kWh w 2024 roku. Cena technologii spada szybciej niż koszt całej inwestycji.

Ile kosztuje 1 kWh w przemysłowym magazynie energii?

Nie istnieje jedna prawidłowa cena. Przy małych systemach C&I może to być 2500–3500 zł/kWh lub więcej, natomiast w dużych projektach kontenerowych koszt może spaść poniżej 1500 zł/kWh przy sprzyjających warunkach.

Największym błędem jest jednak pytanie o cenę 1 kWh bez podawania mocy. System 1 MWh / 250 kW i system 1 MWh / 1 MW mają tę samą pojemność, ale zupełnie inne możliwości oraz inny koszt PCS i infrastruktury. kWh bez kW nie opisuje BESS-u.

Podobna zasada obowiązuje przy mniejszych systemach, dlatego nawet przy magazynie energii 30 kWh z montażem sama pojemność nie wystarcza do uczciwego porównania ofert.

Moc PCS – dlaczego tak mocno wpływa na cenę?

PCS, czyli Power Conversion System, odpowiada za dwukierunkową konwersję energii między magazynem a instalacją AC. To odpowiednik przemysłowego falownika bateryjnego, ale przy dużych projektach jego moc może wynosić setki kilowatów lub wiele megawatów.

Przykładowo bateria 500 kWh z PCS 100 kW może oddawać energię przez około pięć godzin przy maksymalnej mocy. Ten sam magazyn z PCS 500 kW może teoretycznie rozładować podobną ilość energii około pięć razy szybciej. Funkcjonalność obu systemów jest zupełnie inna.

Jeżeli głównym celem jest peak shaving, wysoka moc może mieć większą wartość niż dodatkowe kWh. Jeśli bateria ma przesuwać produkcję z fotowoltaiki przez kilka godzin, ważniejsza staje się pojemność. Cena musi odpowiadać zastosowaniu, a nie jedynie pojemności.

Co dokładnie powinno być w cenie przemysłowego BESS?

Pełna oferta powinna obejmować znacznie więcej niż kontener z ogniwami. Wycena powinna prowadzić do działającego aktywa energetycznego, a nie tylko dostawy urządzeń.

Element

Co powinien obejmować

bateria

moduły LFP, racki, BMS

PCS

dwukierunkowa konwersja energii

EMS

zarządzanie ładowaniem i rozładowaniem

HVAC / chłodzenie

kontrola temperatury baterii

PPOŻ.

detekcja, gaszenie, awaryjne wyłączenie

rozdzielnice

AC/DC i zabezpieczenia

transformator

jeśli wymaga tego napięcie systemu

fundament / plac

przygotowanie lokalizacji

okablowanie

połączenie BESS z instalacją

pomiary

przekładniki, liczniki, monitoring

projekt

elektryczny i wykonawczy

uruchomienie

testy, konfiguracja i commissioning

Europejskie analizy zwracają uwagę, że szczególnie często niedoszacowane zostają roboty ziemne, fundamenty, trasy kablowe, zabezpieczenia, połączenie z siecią oraz wymagania przeciwpożarowe. Największy ukryty koszt często znajduje się poza baterią.

Przy mniejszych projektach podobną zasadę można zobaczyć w zestawieniu magazynu energii 20 kWh z montażem: końcowy koszt systemu również zależy od elektroniki, zabezpieczeń i zakresu instalacji.

Przemysłowy magazyn energii – porównanie kosztów według skali

Cena spada wraz ze skalą, ale zmienia się także charakter projektu. 100 kWh jest nadal produktem instalacyjnym, a kilka MWh staje się projektem infrastrukturalnym.

Skala

Typ rozwiązania

Największy koszt poza baterią

Typowe zastosowanie

100 kWh

rack / szafa

PCS, montaż

mała firma, backup

200–250 kWh

szafa C&I

EMS, PCS, infrastruktura

peak shaving, PV

500 kWh

kilka szaf / kontener

przyłączenie, zabezpieczenia

produkcja, logistyka

1 MWh

kontener BESS

transformator, SN, EPC

zakład przemysłowy

5 MWh+

wiele kontenerów

przyłącze, stacja, PPOŻ.

przemysł, hub EV, usługi systemowe

Co oznacza to porównanie dla inwestora?

Przy 100–200 kWh można jeszcze otrzymać stosunkowo powtarzalną ofertę katalogową. Od kilkuset kWh cena staje się coraz bardziej projektowa, ponieważ warunki konkretnego zakładu mają ogromny wpływ na zakres robót.

Dlatego oferta na 1 MWh za 1,2 mln zł i druga za 2 mln zł nie muszą oznaczać, że pierwszy wykonawca jest o 40% tańszy. Pierwsza kwota może obejmować jedynie BESS i PCS, a druga również transformator, SN, fundament, PPOŻ., EMS i uruchomienie. Najpierw porównuje się zakres, potem cenę.

Ta sama zasada obowiązuje przy analizie realnego kosztu magazynu energii do 20 kWh, ale w projektach przemysłowych konsekwencje różnego zakresu są liczone już w setkach tysięcy złotych.

AC czy DC – czy architektura wpływa na cenę?

Tak. Przy firmie posiadającej już dużą fotowoltaikę można zastosować magazyn po stronie AC, dzięki czemu BESS staje się w dużej mierze niezależnym elementem infrastruktury. Retrofit może ograniczyć ingerencję w istniejącą PV.

Przy nowym projekcie możliwe jest natomiast zaprojektowanie wspólnej architektury PV i magazynu. Wybór zależy m.in. od mocy instalacji, sposobu przyłączenia, celu BESS i wymaganej pracy wyspowej. Nie ma jednej tańszej architektury dla wszystkich projektów.

W przypadku przedsiębiorstwa zainteresowanego przede wszystkim całkowitym CAPEX-em warto zestawić również koszt fotowoltaiki z magazynem energii. Budowa PV i BESS jednocześnie może zmienić koszty wspólnej infrastruktury.

Ile kosztuje EMS?

W dużym systemie sam EMS może stanowić relatywnie niewielką część całego CAPEX-u, ale jego wpływ na wynik ekonomiczny może być ogromny.

System sterowania decyduje, kiedy bateria ładuje się i rozładowuje, ile energii pozostawia na backup, kiedy rozpoczyna peak shaving oraz czy warto wykorzystać określone ceny energii. Źle skonfigurowany magazyn może wykonywać cykle wtedy, gdy nie przynoszą firmie wartości. Bateria bez dobrego sterowania jest tylko drogim akumulatorem.

Przy bardziej zaawansowanych projektach EMS integruje się z fotowoltaiką, licznikiem zakładu, ładowarkami EV, produkcją i cenami rynku energii. Warto więc analizować funkcje EMS równie dokładnie jak pojemność ogniw.

Czy magazyn LFP jest obecnie standardem przemysłowym?

Technologia LFP ma obecnie dominującą pozycję na rynku stacjonarnych magazynów. IEA podaje, że w 2025 roku baterie LFP odpowiadały za około 90% nowych wdrożeń magazynowania energii. LFP stało się dominującą chemią w BESS, głównie dzięki kosztom, trwałości cyklicznej i właściwościom odpowiednim dla stacjonarnego magazynowania.

Nie oznacza to jednak, że każda bateria LFP będzie równoważna. Różnią się parametry ogniw, chłodzenie, BMS, gwarantowana przepustowość energii, dostępność serwisu i gwarancja zachowania pojemności. Chemia jest tylko jednym elementem jakości systemu.

Co może jeszcze podnieść cenę?

Pierwszym elementem jest transformator. Jeśli istniejąca stacja nie ma wystarczającej rezerwy lub BESS musi zostać przyłączony po stronie SN, zakres elektroenergetyczny może znacząco powiększyć budżet.

Drugim są roboty budowlane: wykonanie fundamentu, odwodnienia, zabezpieczenie terenu, dojazdu dla dźwigu lub ciężkiego transportu oraz tras kablowych. Kontener trzeba fizycznie wkomponować w zakład.

Trzeci element to ochrona przeciwpożarowa i wymagania ubezpieczyciela. Lokalizacja może wymagać zachowania określonych odległości, zastosowania dodatkowych barier lub rozbudowanej detekcji. Bezpieczeństwo powinno być analizowane przed zakupem, a nie po dostawie urządzenia.

Czwarta kwestia to ograniczenia przyłączeniowe. Moc znamionowa transformatora nie oznacza automatycznie, że cały jej niewykorzystany fragment można przeznaczyć dla magazynu. Liczy się rzeczywista rezerwa i zabezpieczenia.

Czy przemysłowy magazyn energii może kosztować mniej niż 1000 zł/kWh?

W cenie samego hardware – zdecydowanie tak. Europejskie dane na 2026 rok wskazują około 130–200 EUR/kWh dla dużych zamówień sprzętowych, czyli około 560–870 zł/kWh przy obecnym kursie. Nie jest to jednak koszt działającego projektu.

Polskie ceny katalogowe samych dużych baterii również potwierdzają podobny trend. Systemy Growatt około 209 i 261 kWh kosztowały w sierpniu 2026 roku około 680 i 646 zł brutto za kWh samej baterii. Po dodaniu infrastruktury koszt rośnie wyraźnie.

Dlatego oferta reklamowana jako „600 zł/kWh” powinna być najpierw sprawdzona pod kątem PCS, EMS, montażu, fundamentu, zabezpieczeń i przyłączenia. Cena baterii i cena BESS to dwa różne pojęcia.

Przemysłowy magazyn energii a dofinansowanie

Dla dużych projektów przedsiębiorstw działał program NFOŚiGW „Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej”. Wsparcie może istotnie zmienić ekonomię dużego BESS-u.

Fundusz Modernizacyjny wskazuje dla programu dotację na poziomie 45–65% kosztów kwalifikowanych zależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz możliwość pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych. Program obejmuje jednak duże przedsięwzięcia i ma własne wymagania kwalifikacyjne.

Nie należy więc odejmować maksymalnej dotacji od każdego przykładowego systemu przemysłowego. Najpierw trzeba potwierdzić kwalifikowalność projektu, aktualny status naboru i zakres kosztów objętych finansowaniem.

Jak oceniać ofertę na przemysłowy magazyn energii?

Pierwsza rzecz to pojemność użytkowa, a nie wyłącznie nominalna. Firma kupuje dostępne kWh, dlatego należy sprawdzić minimalny i maksymalny SOC oraz gwarantowany zakres pracy.

Druga rzecz to moc PCS. BESS 500 kWh / 100 kW i BESS 500 kWh / 500 kW są zupełnie innymi urządzeniami z punktu widzenia peak shavingu, backupu i kosztu. Oferta musi zawsze podawać kW i kWh.

Trzecim elementem jest gwarancja. Należy sprawdzić nie tylko liczbę lat, ale również gwarantowaną przepustowość energii, liczbę cykli, zachowanie pojemności oraz warunki temperaturowe. Dziesięć lat może oznaczać różne gwarancje.

Czwartym elementem jest pełen zakres EPC. Fundament, okablowanie, transformator, rozdzielnica, PPOŻ., projekt, uruchomienie i testy powinny być jasno przypisane do konkretnej strony. Brak pozycji w ofercie nie oznacza braku kosztu.

Piątym elementem jest EMS oraz dostęp do danych. Europejskie wytyczne kosztowe zwracają uwagę, że możliwość eksportu danych, logów i weryfikacji parametrów ma znaczenie dla oceny gwarancji i rzeczywistej efektywności projektu. Dane są częścią wartości BESS-u.

Przemysłowy magazyn energii cena. Analiza ekspertów Porównaj PV

Najważniejszym problemem przy porównywaniu przemysłowych magazynów jest sprowadzanie inwestycji do zł/kWh. W BESS-ie istnieją dwa wymiary ceny: energia w kWh oraz moc w kW.

Rozważmy dwa systemy o pojemności 1 MWh. Pierwszy ma PCS 250 kW, drugi 1 MW. Oba można reklamować jako „magazyn 1 MWh”, ale pierwszy jest systemem czterogodzinnym, a drugi może oddać nominalną energię około cztery razy szybciej. Cena za kWh ukrywa ogromną różnicę funkcjonalną.

Przy peak shavingu zakład może potrzebować 500 kW mocy tylko przez 15 minut. Taki problem energetycznie oznacza około 125 kWh, więc zakup 1 MWh tylko dlatego, że cena jednostkowa wygląda korzystniej, byłby przewymiarowaniem. Najpierw dobieramy kW, potem kWh.

Przy przesuwaniu produkcji z fotowoltaiki sytuacja jest odwrotna. Jeżeli zakład ma przez cztery godziny 250 kW nadwyżki, do wykorzystania jest około 1 MWh energii i to pojemność zaczyna dominować nad krótkotrwałą mocą. Ten sam BESS nie jest optymalny dla każdego celu.

Dlatego przed pytaniem wykonawcy „ile kosztuje 1 MWh?” Porównaj PV rekomendowałoby przygotowanie profilu 15-minutowego, danych o PV, parametrów transformatora i konkretnego zastosowania. Pomocne jest również wcześniejsze ustalenie jak dobrać magazyn energii do instalacji. Dopiero wtedy cena za kWh staje się użyteczną informacją.

FAQ

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii 100 kWh?

Kompletny system tej klasy może kosztować około 180–330 tys. zł, zależnie od mocy, PCS, EMS i montażu. Cena samej baterii jest znacznie niższa niż kompletnej inwestycji.

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii 200 kWh?

Dla systemu około 200–250 kWh można orientacyjnie zakładać budżet od około 280 do 600 tys. zł. Rozrzut wynika głównie z zakresu instalacji oraz parametrów urządzeń.

Ile kosztuje magazyn energii 500 kWh?

Orientacyjny koszt kompletnej instalacji może wynosić około 750 tys.–1,3 mln zł. Największą różnicę tworzy infrastruktura obiektu, moc PCS i sposób przyłączenia.

Ile kosztuje przemysłowy magazyn energii 1 MWh?

Europejski benchmark C&I na 2026 rok wskazuje około 330–530 EUR/kWh, co przy obecnym kursie odpowiada mniej więcej 1,4–2,3 mln zł za kompletny projekt 1 MWh. To budżet orientacyjny, nie cennik.

Ile kosztuje 1 kWh w magazynie przemysłowym?

W mniejszych systemach koszt kompletnej inwestycji może przekraczać 2500–3000 zł/kWh, natomiast duże projekty osiągają znacznie niższy koszt jednostkowy. Skala bardzo mocno wpływa na cenę.

Dlaczego sama bateria jest dużo tańsza?

Cena samego akumulatora nie obejmuje m.in. PCS, EMS, infrastruktury elektrycznej, PPOŻ., montażu, projektu i uruchomienia. Hardware to tylko część CAPEX-u.

Czy magazyn 1 MWh wymaga transformatora?

Nie zawsze nowego, ale trzeba sprawdzić istniejący transformator, jego rezerwę mocy, poziom napięcia oraz wymagania przyłączeniowe. Decydują warunki konkretnego zakładu.

Czy większy magazyn jest tańszy w przeliczeniu na kWh?

Zazwyczaj tak. Koszty stałe rozkładają się na większą pojemność, dlatego projekty MWh mają niższy koszt jednostkowy niż małe szafy C&I.

Co jest ważniejsze: kW czy kWh?

Oba parametry. kWh mówi, ile energii można przechować, a kW – jak szybko można ją pobrać lub oddać. W peak shavingu szczególnie ważne są kW.

Czy firma może dostać dotację na przemysłowy magazyn energii?

Takie programy istnieją dla określonych projektów przedsiębiorstw. Fundusz Modernizacyjny przewiduje dla kwalifikujących się projektów magazynowych dotacje zależne od wielkości przedsiębiorstwa. Warunki trzeba sprawdzić dla konkretnego naboru.

Przemysłowy magazyn energii cena. Podsumowanie

Przemysłowy magazyn energii może kosztować od około 180–330 tys. zł za system około 100 kWh do około 1,4–2,3 mln zł za 1 MWh. Przy projektach wielomegawatogodzinnych budżet rośnie do wielu milionów złotych, ale cena za kWh systematycznie maleje wraz ze skalą.

Najtańsze oferty urządzeń nie pokazują jednak całego kosztu inwestycji. PCS, EMS, transformator, przyłączenie, zabezpieczenia, PPOŻ., fundamenty, przewody i commissioning mogą stanowić dużą część CAPEX-u. Porównywać należy kompletny koszt zainstalowany, a nie cenę kontenera dostarczonego na plac.

W przedsiębiorstwie równie ważna jak pojemność jest moc systemu. BESS 1 MWh / 250 kW ma inne zastosowanie niż 1 MWh / 1 MW, mimo identycznej liczby kWh. Rzetelna wycena zaczyna się od profilu 15-minutowego, celu inwestycji i analizy infrastruktury firmy.

Jeżeli magazyn ma zwiększać autokonsumpcję, ograniczać piki mocy albo zapewniać backup, każdą z tych funkcji trzeba wycenić osobno. Dopiero wtedy można ocenić, czy droższy system rzeczywiście generuje większą wartość dla przedsiębiorstwa. Cena zakupu jest tylko początkiem kalkulacji.

Źródła:

Wychodzisz? Tracisz szansę na fotowoltaikę w niższej cenie.

Twój adres mailowy i numer telefonu są bezpieczne. Zostaną użyte przez konsultanta i instalatorów, aby dopasować dla Ciebie najlepsze oferty.

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych instalatorów
na fotowoltaikę w twoim regionie

Zadamy Ci kilka pytań,

aby dopasować najlepsze oferty.

Krok 1 / 11
Ile miesięcznie płacisz za prąd? (zł/mies)?
Twój roczny rachunek za prąd:
Krok 2 / 11
Gdzie chcesz wykonać instalację?
Krok 3 / 11
Ile ofert chciałbyś porównać?
Krok 4 / 11
Kiedy przewidujesz instalację?
Krok 5 / 11
Inwestycję planujesz jako?
Krok 6 / 11
Czy jesteś zainteresowany również ofertą na Pompy Ciepła?
(Zwiększa oszczędność na ogrzewaniu do 95%)
Krok 7 / 11
Jakiego województwa mają dotyczyć oferty?
Krok 8 / 11
Na jaki adres E-Mail mamy przesłać informacje o wybranych instalatorach?
Krok 9 / 11
Podaj swoje imię
(Tak zaadresujemy wiadomość do Ciebie)
Krok 10 / 11
Podaj numer telefonu - wyślemy Ci kod SMS
W kolejnym kroku poprosimy Cię o przepisanie kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS!
Krok 11 / 11
Podaj kod otrzymany w wiadomości SMS
Wysłaliśmy kod SMS na numer:


Poczekaj chwilę, aż wiadomość dotrze!